איך יוצרים תקשורת יעילה בין הלקוח למפתחים

איך יוצרים תקשורת יעילה בין הלקוח למפתחים

חברת פיתוח אפליקציות ובניית אתרים לא צריכה הרבה כדי להתחיל לעבוד על בניית אתר: רק חמישה סעיפים פשוטים. בפועל, הדברים האלה מתבררים כקשים ללקוחות, וכתוצאה מכך גם למפתחים. קראו את המאמר וגלו איך לייעל את תהליך העבודה שלכם.

 

אז, בחרתם חברת פיתוח והסכמתם לעבוד יחד. מה הלאה?

בואו נגדיר שתחילת הפרויקט מורכבת מכל השלבים לפני תחילת העבודה על העיצוב. יש כאן כמה דברים חשובים: כתיבת איפיון טכני, הגדרת שלבים וקביעת משימות, יצירת אב טיפוס. כל אלו הם דברים שקובעים את אופי הפרויקט העתידי, מעין תכנית ראשונית של הבית לפני בנייתו. בלי התוכנית הנכונה הכל יבנה באופן עקום ומשובש, ושום צד לא יצא מרוצה.
אלו הן כמה מן הבעיות הנפוצות ביותר:

 

הגדרת התוצאה הסופית הרצויה

ללא מושג ברור לגבי התוצאה הסופית שרוצים לקבל, שום פרויקט טוב לא יפותח. סביר להניח שכבר החלטתם על מטרות הפרויקט והדרישות הבסיסיות מוכנות. מצד חברת הפיתוח, חזון הפרויקט מובהר תחילה על ידי מנהל המכירות, ולאחר מכן על ידי מנהל הפרויקט שממונה על המשימה. לאחר השיחה הלקוח יקבל בדואר האלקטרוני דו"ח עם כל הסעיפים.

 

עיכוב במתן אישורים להמשך העבודה

מצב נפוץ הוא שחברת הפיתוח מחכה לאישור אב הטיפוס, והלקוח מקבל ההחלטות עסוק בצורה קטסטרופלית, או שהחתימה על התוספת הבאה לחוזה מתעכבת ומתעכבת. כתוצאה מכך, אם אישור הפרויקט מתעכב באשמת הלקוח, חברת הפיתוח מעבירה באופן די צפוי משאבים לפרויקטים אחרים. לכן, באם יש עיכוב בזמן התגובה מצד הלקוח - עלולים להיות לאחר מכן גם עיכובים מצד חברת הפיתוח. 

 

שליחת חומרים ותכנים לאתר בזמן

המשפט "התוכן הוא המלך" הוא האמת הצרופה. כל עוד חברת הפיתוח לא תקבל לידיה את כל החומרים והתכנים הדרושים, היא לא תוכל להתחיל לעבוד על פיתוח האתר. יש להכין את התוכן מראש ולשלוח אותו בזמן, כדי שחברת הפיתוח תדע בדיוק מה המוצר הסופי שהלקוח מדמיין, ותפעל בהתאם וללא עיכובים בלו"ז. 

 

תשלום מראש וללא עיכובים

היתרונות של תשלום בזמן ידועים לכל. כאשר חברת הפיתוח צריכה לרדוף אחרי התשלומים, חלק גדול ממשאביה מנוטב למקום לא נחוץ. בוא נשאיר את סעיף זה כתזכורת לתשלום מקדמה מראש, ויתר התשלומים מדי חודש במועדם.

 

לסיכום, חשוב לעבור על הרשימה הזו לפני תחילת עבודה עם לקוח/ה או חברת פיתוח חדשים, כדי למנוע מראש את הבעיות שקל מאוד למנוע.

 

רוצים לבנות אתר? צרו איתנו קשר ונספק לכם הצעת מחיר לפיתוח הפרויקט הייחודי שלכם.

שתף
 • Share

מאמרים אחרונים

כללים פשוטים שיגרמו לאפליקציה שלכם להצליח
11.08.2022
כללים פשוטים שיגרמו לאפליקציה שלכם להצליח

על ידי התבוננות במשתמשי האפליקציות ולימוד התנהגותם, אנו יכולים להסיק שמשתמשים שונאים לחכות לעליית אפליקציה או לטעינת נתונים, ואין להם שום רצון לקרוא מדריכי הפעלה לאפליקציות חדשות. וביננו, מי מאיתנו קורא הוראות שימוש של אפליקציות?   המושג "הוראות שימוש באפליקציה" אינו קיים. משתמשים רוצים להשתמש באפליקציה מיד לאחר התקנתה, בלי שיצטרכו לפענח איך היא עובדת. […]

להמשך קריאה
אפליקציית Native או Hybrid - והאם בכלל צריך לבחור?
28.07.2022
אפליקציית Native או Hybrid - והאם בכלל צריך לבחור?

אנשים רבים מתלבטים לגבי שיטת הפיתוח העדיפה לאפליקציה שלהם. במאמר הבא נענה על השאלה - האם עדיף לפתח אפליקציה נייטיב או הייבריד, והאם בכלל צריך לבחור ביניהן?   טכנולוגיה היברידית טכנולוגיית הייבריד נקראת גם קרוס פלטפורם Cross Platform - אפליקצייה שחוצה פלטפורמות. היא מאפשרת לך לכתוב פרויקט על ידי צוות פיתוח אחד בשפה אחת, אשר […]

להמשך קריאה
שפות תכנות מובילות לפיתוח אפליקציות
21.07.2022
שפות תכנות מובילות לפיתוח אפליקציות

השפה שנבחרה לפיתוח אפליקציה מסוימת יכולה לקבוע אם האפליקציה תצליח או תיכשל. במאמר הבא נפרט אודות שפות הפיתוח הנפוצות ביותר.   Flutter Flutter היא ערכת פיתוח תוכנה (פריימוורק) לממשק משתמש בקוד פתוח שנוצרה על ידי גוגל כדי להקל על פיתוח בפלטפורמות שונות ולפתח במקביל אפליקציות עבור אנדרואיד, iOS ו-Web. היתרון של Flutter הוא בכך שהוא […]

להמשך קריאה

בואו נעבוד יחד

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  * בשליחת הפרטים הנני מאשר/ת לחברה ליצור עימי קשר ולשלוח אליי מידע ופרסומים

  איזה כיף, קיבלנו את הפרטים, נחזור אליכם בהקדם!

  התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

  +972 77 997 2222
  Photo
  Skip to content