איך ליצור מסמך אפיון טכני

איך ליצור מסמך אפיון טכני

הנחיות הכנה לסטארטאפים בתחום ההייטק

אתם לא בטוחים איך אפשר לקבל הצעת מחיר ממוקדת לסטארט אפ שלכם?

מדריך האפיון הטכני הבא ינחה אתכם. בעזרתו תבינו כיצד להסביר את הדרישות שלכם לתוכנה ולקבל את ההצעה המתאימה ביותר מחברות הפיתוח.

למה אתם צריכים את המסמך הזה?

אפיון טכני (PRD) הוא מסמך המפרט את הדרישות והתנאים לפיתוח המוצר, התוכנה או השירות הדיגיטלי שלכם. זו משימה טכנית פשוטה שתאפשר לכם לקבל הצעה על פי לוח זמנים, תקציב, שיתופי פעולה ויעדים.

מבנה מסמך אפיון טכני - הנתונים שחובה לציין:

* מידע כללי על החברה שלכם: חובה לציין אותו גם אם העסק רק בתחילת דרכו ועוד אין לכם בריף. ניתן להיעזר במידע מחברות מתחרות. כתבו אודות קצרים עם שם החברה, תחומי הפעילות, המוצרים והשירותים העיקריים, והציבו סדרי עדיפויות לפיתוח עסקי. אלו יספיקו ליצירת הבריף הראשוני.

* אריזה שיווקית לתוכנה: כדי להבין כיצד לפתח את התוכנה או השירות, עליכם להבין מדוע הדבר נעשה. תארו את המטרות, היעדים, הפתרונות ומצב הפיתוח כרגע.

אם ברצונכם לשתף פעולה עם חברה המאפשרת גישה למוצר, עליכם לספק ניתוח נתונים מפורט. זה יאפשר לייצר רעיונות משותפים ולחפש פתרונות עתידיים.

* דרישות טכניות של התוכנה: ככל שתתארו את התנאים ליישום בצורה הטכנית המדויקת ביותר, כך הזמן והטווח הכספי יהיו מתואמים יותר בהצעת המחיר. 

כדי לקבל את ההצעה מבית תוכנה, כתבו את הנקודות הבאות באופן מפורט ככל האפשר:

- תנאים להדמיה וויזואלית: דרישות לעיצוב, ערכת צבעים, מאפייני המשתמשים בתוכנה או האפליקציה.

- מרכיבים פונקציונאליים שמצריכים פתרון: במסמך זה תתארו אילו פונקציות חייבות להיות מיושמות במוצר, אילו אלמנטים אתם חייבים ואילו דרישות יש לאלמנטים האלו.

- המרכיב הטכני של הפרויקט: המאפיין הדומיננטי ביותר הוא קיבוץ טכנולוגיות הסטארטאפ. בין אם אלה יהיו חבילות מוכנות מראש או בכתיבה מאפס, בין אם יש ליצור את מבנה המוצרים באופן עצמאי ובין אם ישנם מקורות פתוחים לפיתוח. חשוב לציין לא רק באילו טכנולוגיות תרצו להשתמש, אלא גם באילו יעשה שימוש בעתיד.

- התקציב של הפרויקט: לכל סטארטאפ יש מגבלת תקציב הנקבעת מראש. ציון מסגרת התקציב תאפשר לכם לקבל הצעות מחיר מחברות המסוגלות לממש את המוצר שלכם בהתאם למגבלות התקציב שלכם. דבר זה יחסוך מכם את הזמן שבבחינת חברות אשר אינן תואמות את מסגרת התקציב שלכם.

- לוח זמנים ומגבלות: צריכים להתחיל לעבוד על המוצר באופן מיידי ולהוציא אותו לפועל בגרסת בטא תוך 3 חודשים? חשוב שהקבלן המבצע ידע על כך טרם תחילת העבודה. אנו ממליצים לציין באיזו תדירות תרצו לקבל את הדוחות ובאילו שלבים תרצו להיות מעודכנים כדי לעקוב אחר ההתקדמות.

- תנאים לעבודה המשותפת: ספרו לנו על פי אילו קריטריונים תבחרו את החברה לפיתוח התוכנה, אופן התשלום וכיצד אתם רואים את המוצר המוגמר. מומלץ לציין מראש את תנאי החוזה, חריגות, התחייבויות והאחריות משני הצדדים.

אלו הנקודות העיקריות שאנו ב-BeomyTech ממליצים לפעול על פיהן על מנת ליצור את מסמך הדרישות שלכם לפרויקט - כדי שנוכל לתת לכם את ההצעה הטובה ביותר.

אם כבר יש ברשותכם מסמך אפיון טכני מוכן, נשמח לקבל אותו ולתת לכם את הצעתנו. צרו קשר עם BeomyTech לייעוץ והתחלת הפרויקט שלכם כבר עכשיו!

שתף
 • Share

מאמרים אחרונים

על החשיבות של עיבוד מחדש של מערכות שאינן מותאמות מבחינת UX, או - איך להתמודד עם הפיל?
13.04.2022
על החשיבות של עיבוד מחדש של מערכות שאינן מותאמות מבחינת UX, או - איך להתמודד עם הפיל?

קריאה מומלצת לאנשי UX, והלקוחות שלהם   היה היה פיל. פיל מקסים, קטן ומסודר. הוא התמודד בצורה מושלמת עם חובותיו: הוא יצא לטיולים בזמן, אכל, עשה צרכים והעניק המון אושר לבעליו. הפיל גדל וגדל וגדל, והפך לפיל ענק. הוא עדיין טייל, אכל ו... אפילו גרם אושר לבעלים. אבל משהו השתנה. "אם נראה לך שהגיע הזמן […]

להמשך קריאה
פרויקט בתשלום קבוע או עבודה לפי שעות: מה מתאים לכם יותר?
10.09.2019
פרויקט בתשלום קבוע או עבודה לפי שעות: מה מתאים לכם יותר?

כשרוצים להבין את עלות העבודה, הכל מסתכם בשאלה אחת: "תשלום קבוע או לפי שעה". מדוע זה חשוב, ועל מה בכלל משפיע אופן חישוב תקציב הפיתוח?

להמשך קריאה
חמש התכונות המובילות לאפליקציה המושלמת ב-2020
25.06.2019
חמש התכונות המובילות לאפליקציה המושלמת ב-2020

בהיותנו מפתחים מנוסים של שירותים דיגיטליים ואפליקציות, זיהינו את חמשת המאפיינים המובילים שיבטיחו את הצלחת הסטארט אפ שלכם בשנת 2020.

להמשך קריאה

בואו נעבוד יחד

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  * בשליחת הפרטים הנני מאשר/ת לחברה ליצור עימי קשר ולשלוח אליי מידע ופרסומים

  איזה כיף, קיבלנו את הפרטים, נחזור אליכם בהקדם!

  התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

  +972 77 997 2222
  Photo
  Skip to content